![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Coaster 1695007
*
nr 169 5007
Coaster
Pläter
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 augusti 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/8 21:06:58
1
100 kr
24/8 13:55:44
2
Vinnande bud
25/8 14:55:01
3
200 kr
25/8 14:55:39
3
250 kr
25/8 14:56:01
3
300 kr
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: coaster coasters glasunderlägg nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Coaster
nr 169 5007
Coaster
Pläter
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 augusti 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/8 21:06:58 | 1 | 100 kr |
24/8 13:55:44 | 2 | Vinnande bud |
25/8 14:55:01 | 3 | 200 kr |
25/8 14:55:39 | 3 | 250 kr |
25/8 14:56:01 | 3 | 300 kr |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: coaster coasters glasunderlägg nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41